ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

..netiku līdz pļavai ..slimība pievārēja ..toties apskatījos, ko īsti nozīmē etnogrāfija ..līdz šim tā kā drusku bijājos šā termina ..domāju, nu kur ta man līdz tik augstām lietām .. bet:
Mūsdienās etnogrāfija kā pētniecības metode tiek plaši lietota ne tikai antropoloģijā, bet arī socioloģijā un organizāciju pētniecībā.
Šādā kontekstā etnogrāfija ir mūsdienu sabiedrību pētījums, kas cenšas noskaidrot, kā dzīvo mūsdienu cilvēki, t.i., cilvēki, kas dzīvo sabiedrībā tajā laikā, kad tiek veikts lauka pētījums. Kaut arī Latvijā ar etnogrāfiju reizēm tiek saprasts daļēji vēsturisks pētījums, kas orientēts uz pagātnē radītu materiālu un nemateriālu artefaktu apkopošanu un no tā izrietošu spekulatīvu vēsturiskās situācijas rekonstrukciju, etnogrāfija kā pētījuma metode mūsdienu zinātniskajā pasaulē tiek izmantota galvenokārt mūsdienu sabiedrību un parādību aprakstīšanai un pētīšanai. http://lv.wikipedia.org/wiki/Etnogrāfija
..vaij es spekulēju!?
spekulācija
definīcija:
1. Iedzīvošanās, pērkot kaut ko par zemāku cenu un pārdodot par augstāku cenu (piem., preču pirkšana, lai nopelnītu uz tirgus cenu izmaiņu rēķina, arī preču pirkšana uz kredīta, lai tās pārdotu ar peļņu).
2. Jebkurš darījums vai pasākums ar augstu riska pakāpi.
3. Termiņdarījums biržā. Ekonomikasskaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000
 ..neskan jau smuki, bet zinamā mērā jā ..viss, par ko te rakstu, man dāsni ticis par baltu velti, bet es ceru, ka mani bērni un bērnu bērni  to atzīs par lielu vērtību ..protams, ka riskēju, un tas viss var palikt te nelietots ..bet man ir savs termiņš, kurā ceru vinnēt ..bez tam paskatieties uz to no mūsdienu zinatniskā viedokļa!! :D))

..tad nu lieku 'galvā' iekšā 'mana etnogrāfija', un tad jau redzēs, kas no tā visa sanāks ;)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru