svētdiena, 2015. gada 21. jūnijs

Paldies Ievai Pīgoznei par izsmeļošo atbildi ;)
Etnogrāfiskās "rokassomiņas"

Rokassomiņa pie tautastērpa? IR ETNOGRĀFISKI RISINĀJUMI. :) Īpaši, kad jāiet gājienos, moderna rokassomiņa pie tautastērpa izskatās diezgan nepiederīgi. Bet kur lai liekam maciņu, telefonu, utt.? Kādreiz mantas pārvadāja lādēs, tīnēs, taču tās līdzi nenesīsim. Te piedāvāju dažus etnogrāfijā balstītus variantus, kā risināt šo jautājumu. Visi varianti ir ērti nešanai. Lai šovasar izdevušies svētki!
Te no Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja krājuma paraugs - "kabatas" vai "somiņas" no brunču auduma, ar lina oderi un plecā vai ap vidu apsienamu šņorīti.
Šeit mūsdienīgs "kabatas" atdarinājums. Vēlams izmantot brunčiem līdzīgāku vai vismaz pieskaņotu audumu. Šo gatavojušas "Pelestakas" meitenes, pie viņām arī iespējams iegādāties šādas un līdzīgas no dažādu novadu brunču audumiem.

Maisiņš - klasisks mantu pārvadāšanas veids senākos laikos. Apsienam ar prievīti vai sienam mezglā. Pārnēsāšanai ērts, taču mazliet vairāk laika prasa tā attaisīšana. Ja vajadzēs bieži vērt vaļā, jāizvēlas citu variantu.  
Groziņš - skalu vai klūgu, galvenais, lai ir ar rokturīti, un visas mantas apsedzam ar lina drāniņu. Viegli piekļūt mantām jebkurā brīdī. Pluss - var likt arī uz zemes, nesmērēsies un nepaliks mitrs tik ātri kā audums.
Pilnīga klasika - sainītis. Paņemam linu drāniņu un visas mantiņas iesienam sainītī. Viegli un ātri atvērt un atkal sasiet.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru